Hakkımızda

single-img-ten
Hakkımızda

Hakkımızda

Orüsan Kimya; Atık madeni yağ geri kazanım sektöründe Türkiye’nin önde gelen firması olan ORÜSAN kuruluş temeli, Tahsin TAŞKIN tarafından 1986 yılında atık solvent geri kazanım ve dönüşüm sektöründe yapmış olduğu çalışmalar ve projeleri ile başlamıştır.

Sektörün ihtiyacına göre 1993 yılında kurmuş olduğu Orüsan Kimya ve Akaryakıt Ürn. San. Tic. Ltd. Şti. firmamızı faaliyetine başlatmış ve Çevre Bakanlığı tarafından atık yağ geri kazanım alanında ilk lisanslı firmalarından biri olmuştur. Gelişen piyasa şartları ve teknolojik gereksinim ile 2012 yılında

İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen rafinasyon tesisi projesi ile Türkiye’nin yerli sermaye ve imkanlar ile atık madeni yağdan geri kazanım projesini gerçekleştiren firması olmuştur. Devam eden seneler içerisinde 2013 yılında alımını yaptığı ve geri dönüştürdüğü madeni yağların analizleri ve kalite kontrol sürecinde kurulu Laboratuvarını yeni kapsamları ile birlikte TÜRKAK ve Çevre Ölçüm Yeterlik Belgesi ile hizmet kapsamını genişletmiştir. 2015 yılında kurmuş oldukları Çevre Birimi ile müşterilerine çevre mevzuatı kapsamında çevre danışmanlık hizmeti ile faaliyet alanlarını geliştirerek devam etmektedir.

Günümüzde ORÜSAN Türkiye’nin her yerinden atık madeni yağ toplama ağına sahip, ülkemizin petrol ve petrol esaslı ürünlerinin geri kazanımı konusunda teknolojik ve proses danışmanlığı yapabilen tecrübeli personel kadrosu ve bir çok parametreden Çevre ve İSG ölçümleri yapabilen TÜRKAK ve YETERLİK belgesi sahip laboratuvarı ile faaliyetini doğaya karşı saygılı, çevreci üretim politikası, yasa ve yönetmeliklere uygun, ekonomiye artı değer katan, modern ve ileri teknoloji ile faaliyetini gelişerek ve geliştirerek sürdürmektedir.

REFERANSLAR